VĘGORIA BEZRADNA

Ostrą jazdę bez trzymanki zaserwowali w środę piłkarzom Vęgorii Węgorzewo czwartoligowi futboliści Mamr Giżycko. W swoim trzecim sparingu przed rozpoczynającym się 9 sierpnia rozgrywkami ligowymi “Gieksa” rozgromiła zespół znad Węgorapy 9:2.

Mecz w Węgorzewie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy na prowadzenie wyszli już w 4. minucie po strzale Rafała Raińskiego. Przyjezdni szybko otrząsnęli się jednak po knockdownie i jeszcze przed przerwą w ciągu zaledwie 12 minut wpakowali “Trójkolorowym” cztery gole. Worek z bramkami w 13. minucie rozwiązał debiutujący w Mamrach Radosław Gulbierz, a jako kolejni w protokole oznaczyli się: Michał Świderski (16. minuta), Tomasz Bańkowski (18. minuta) i Mariusz Rutkowski (25. minuta). Po przerwie oglądaliśmy ciąg dalszy “egzekucji” węgorzewian, a w roli “katów” wystąpili: Krystian Sadocha (59. minuta), Bartłomiej Szafran (68. minuta), Mariusz Rutkowski (72. minuta) i Łukasz Wilgocki (77. minuta), zaś kropkę nad “i” postawił Bartłomiej Szafran w 89. minucie. W tzw. międzyczasie drugiego gola dla gospodarzy uzyskał Damian Aftuch (83. minuta). Oprócz strzelców goli barwy Mamr reprezentowali: Arkadiusz Dziczek (obronił rzut karny), Błażej Drężek, Jacek Rutkowski, Filip Rusiak, Adam Bognacki, Jakub Kozłowski, Kamil Kamiński, Mateusz Szczerba, Damian Łasiński i Maciej Pawlukiewicz.

Kolejny sparing “Gieksa” rozegra w sobotę, 27 lipca, na własnym boisku. Rywalem podopiecznych Karola Lemechy będzie MKS Korsze. Pierwszy gwizdek o godz. 11.00. Zapraszamy na stadion MOSiR.