Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie do XIX-wiecznej Twierdzy Boyen w mieście nad Niegocinem! W tym roku dwie inscenizacje historyczne!

8 sierpnia | godz. 18.00 | Inscenizacja Historyczna z okresu II Wojny Światowej

10 sierpnia | godz. 17.30 | „BÓJ O TWIERDZĘ BOYEN” – pełna rozmachu i efektów pirotechnicznych międzynarodowa Inscenizacja z okresu Wielkiej Wojny

Przez cztery dni sierpnia w ramach naszego Święta Twierdzy Boyen (8-11.08), trwać będzie piknik historyczno-militarny “Operacja Boyen 2019”
Defilada Historyczna ulicami miasta z Pasażu Portowego, w samej twierdzy Jarmark z kulinariami i rękodziełem,  Giełda Militariów i Antyków, dioramy historyczne, kreatywne warsztaty artystyczno-ekologiczne dla całych rodzin, pokazy wyszkolenia i sprzętu wojskowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Mistrzostwa w Gotowaniu Grochówki w Kuchniach Polowych, koncerty – Michał Lampard i orkiestra dęta, wernisaż wystawy malarstwa i fotografii giżycczanki Doroty Nowosad z cyklu „Sztuka to emocje – poczuj je”, czy pokaz fajerwerków – to tylko część atrakcji.
Centralnym punktem programu będzie “Bój o Twierdzę Boyen” – największa w Polsce inscenizacja historyczna z okresu Wielkiej Wojny, szczegółowo odwzorowana przez ogrom międzynarodowych rekonstruktorów, wypełniona spektakularnymi efektami pirotechnicznymi. Podczas tegorocznej edycji Operacji Boyen oprócz wspomnianej wcześniej inscenizacji I-wojennej, obejrzeć będzie można widowiskową inscenizację z okresu II Wojny Światowej – “Mazurski Wrzesień 1939”.
W sobotę i niedzielę 10-11 sierpnia Twierdza Boyen zapewnia bezpłatnie przewodnika

Organizator: Miasto Giżycko – Giżyckie Centrum Kultury Twierdza Boyen

Pop-up Player Example