Niedziela, 6 września 2026 r. · Imieniny: Beaty, Eugeniusza19° zachmurzenie umiarkowane· EUR 4,32 zł zł / USD 3,71 zł zł
radiogizycko.pl
Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż udziału w nieruchomości w Bogacku
Wiadomości z ostatniej chwili

Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż udziału w nieruchomości w Bogacku

Chcesz częściej widzieć wiadomości z miasta Giżycko w Google? Obserwuj radiogizycko.pl
BSBeata Stańczyk22.06.2026, 16:40aktualizacja 22.06.20263 min czytania Skomentuj

Zarząd Powiatu w Giżycku ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż 1/2 części udziału w nieruchomości gruntowej położonej w Bogacku. Przetarg odbędzie się 20 sierpnia 2026 roku. Warunkiem przystąpienia jest wpłacenie wadium oraz zgłoszenie uczestnictwa do 14 sierpnia 2026 roku.

Czytaj także

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do użyczenia na okres do 3 lat

Giżycko, dnia 22 czerwca 2026 roku

WG.6840.2.1.2026

Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym
na sprzedaż części udziału w nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w obrębie geodezyjnym Bogacko

Zarząd Powiatu w Giżycku, na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz rozporządzenia w sprawie przeprowadzania przetargów, ogłasza przetarg ustny ograniczony na zbycie 1/2 części udziału wynoszącego 1/5 w nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Giżyckiego.

Nieruchomość gruntowa niezabudowana, położona w obrębie geodezyjnym Bogacko, nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z dokumentami, teren ten jest przeznaczony do kontynuacji oraz uzupełnienia zabudowy na cele mieszkalno-usługowe oraz działalność gospodarczą. Udział jest wolny od długów i obciążeń, nie toczą się żadne postępowania sądowe dotyczące własności.

  • 1/2 część udziału wynoszącego 1/5 w nieruchomości oznaczonej nr geodezyjnym 52/7 o powierzchni 0,0550 ha, dla której w Sądzie Rejonowym w Giżycku prowadzona jest księga wieczysta nr OL1G/00041932. Cena wywoławcza nieruchomości – 4 000,00 zł brutto (słownie: cztery tysiące zł 00/100). Wadium wynosi 400,00 zł, które należy wpłacić na konto bankowe, a postąpienie nie może być niższe niż 1 % ceny wywoławczej, zaokrąglone w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Działka ma nieregularny, wydłużony kształt, przypominający literę L. Jest niezabudowana, nieogrodzona, utwardzona betonowymi płytami, a w jej zasięgu znajdują się podstawowe urządzenia infrastruktury technicznej.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jestpisemne zgłoszenie uczestnictwa do dnia 14 sierpnia 2026 r. w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Giżycku oraz wpłacenie wadium na konto Starostwa.

Przetarg odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2026 roku o godzinie 9.00 w siedzibie Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Starostwa Powiatowego w Giżycku.

W przetargu mogą uczestniczyć właściciele nieruchomości przyległych, którzy będą ubiegać się o nabycie zbywanego udziału. Zbywana część nie może być zagospodarowana jako odrębna nieruchomość, ale może poprawić warunki zagospodarowania przyległych działek.

Osoby biorące udział w przetargu powinny wpłacić wadium z określeniem licytowanej nieruchomości. Wadium dla zwycięzcy zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia, a pozostałym uczestnikom zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od zakończenia przetargu.

Przetarg można przeprowadzić osobiście lub przez pełnomocnika. Uczestnicy muszą uiścić wadium, a w przypadku jednego z małżonków wymagane jest oświadczenie drugiego małżonka o zgodzie na nabycie nieruchomości.

Zwycięzca przetargu zobowiązany jest do zawarcia umowy kupna-sprzedaży w formie aktu notarialnego w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia. Niedotrzymanie terminu wpłaty skutkuje przepadkiem wadium.

Koszty transakcji ponosi nabywca, a w przypadku konieczności wznowienia punktów granicznych, będzie to jego obowiązek i koszt.

Zastrzega się prawo do zmiany miejsca przeprowadzenia przetargu oraz do jego odwołania z ważnych powodów.

Szczegółowe informacje można uzyskać w urzędzie pod numerem telefonu (87) 555 97 10.

Galeria zdjęć

Źródło (tekst i zdjęcia):Starostwo Powiatowe w Giżycku
Jak oceniasz ten materiał?
Brak ocen
Oceń: