NARESZCIE ZA TRZY!

Mamy to! W czwartym ligowym meczu pod wodzą trenera Karola Lemechy Mamry Giżycko księgują na swym koncie pierwszy komplet punktów! W Wielką Sobotę „Gieksa” ogrywa u siebie sąsiada z tabeli Mrągowię Mrągowo 2:1, a nasi kibice po raz pierwszy tej wiosny oglądają taniec radości po końcowym gwizdku.

– mówi Karol Lemecha

Dzisiaj pokazaliśmy, że cały czas mamy nad czym pracować – mówi Tomasz Aziewicz, trener drużyny z Mrągowa

Nie wiadomo, czy to nietypowa pora rozgrywania meczu (godz. 11.00), czy może przedświąteczny nastrój sprawiły, że starcia Mamr z Mrągowią nie można określić mianem pasjonującego. W pierwszej fazie spotkania lepiej optycznie prezentowali się przyjezdni, sprawiający wrażenie zespołu lepiej poukładanego, jednakże w miarę upływu czasu mecz się wyrównał, a gospodarze (grający bez Tomasza Bańkowskiego i Michała Świderskiego) byli bliscy objęcia prowadzenia po strzałach Jacka Rutkowskiego (piłka trafiła w słupek). Mariusza Rutkowskiego i Jana Sidorowicza. Co nie udało się miejscowym, udało się gościom. W 41. minucie błąd środka naszej defensywy i pierwszy celny strzał w światło giżyckiej bramki kończy się golem. Jedynym do przerwy. W drugiej odsłonie obraz gry bardzo podobny do tego z pierwszej odsłony. Dużo walki w środku pola, ładniejsza „dla oka” gra mragowian (strzał w słupek), ale… gol dla Mamr! W 69. minucie instynkt strzelecki po raz piąty w tym sezonie nie zawodzi naszego stopera Błażeja Drężka i na tablicy wyników ponownie mamy remis. Ten utrzymuje się do 90. minuty, ale jak wiadomo każde piłkarskie spotkanie trwa do ostatniego gwizdka. W końcowych sekundach regulaminowego czasu gry wprowadzony po przerwie Bartłomiej Zacharewicz zdobywa swojego debiutanckiego gola w barwach giżyckiego zespołu, zapewniając – jak się wkrótce okazuje – bezcenne trzy punkty w starciu z zawsze niewygodną Mragowią. Kto by pomyślał, że na zespole znad Czosu zarobimy w tym sezonie 6 „oczek”… Po tym zwycięstwie Mamry awansowały na 5. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem „Gieksy” będzie Granica Kętrzyn (wyjazd).

MECZ Z MRAGOWIĄ WYGRALI: Rafał Sosnowski, Jakub Waszkiewicz, Rafał Darda, Błażej Drężek, Kacper Stępień (Mateusz Szczerba), Adam Bognacki, Jan Sidorowicz (Bartłomiej Szafran), Jacek Rutkowski, Mariusz Rutkowski (Kamil Kamiński), Filip Rusiak, Krystian Wiszniewski (Bartłomiej Zacharewicz)