Drodzy Giżycczanie, sympatycy naszego miasta i żeglarstwa! Dwóch giżyckich młodych żeglarzy Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz, w stawce ponad 150 najlepszych zawodników klasy Optimist w kraju, wywalczyło prawo startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w lipcu przy odległej karaibskiej wyspie Antigua (6-16.07.2019)

– mówi Alicja Klimaszewska

Koszt udziału każdego z nich w tej mistrzowskiej imprezie to 15.000 zł – pomóżmy chłopcom spełnić marzenia! Informację o kwalifikacji nasi żeglarze otrzymali 19 maja i od tej chwili trwa zbiórka funduszy na wyjazd.

Giżycka Grupa Regatowa uruchomiła zbiórkę środków na wyjazd zawodników: https://zrzutka.pl/c4vy8u

Prosimy o wsparcie! Każda, nawet drobna kwota, zbliża nas do celu!

Trzynastoletni Patryk Chełkowski i czternastoletni Mateusz Gigielewicz to wyjątkowo zdolni i utytułowani zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej. Na co dzień trenują w Miejskiej Bazie Sportów Wodnych nad jeziorze Niegocin w Giżycku pod opieką trenera Bogdana Dziekańskiego. Mimo bardzo młodego wieku obaj mają już ogromne żeglarskie doświadczenie. Zimą latają również w bojerowej klasie ICE-Optimist.

Mateusz Gigielewicz jest w tej klasie aktualnym wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz dwukrotnym Mistrzem Polski (z 2018 i 2019 roku). Patryk Chełkowski już w wieku ośmiu lat wygrał swoje pierwsze w życiu regaty w klasie Optimist, tylko w ubiegłym sezonie zwyciężył w takich imprezach jak Puchar Opti w Gdyni, Nauticus Cup w Olsztynie, Śląski Puchar Optimista w Goczałkowicach a w Pucharze KS Zatoka Puck wywalczył srebro.

Chłopcy są też Mistrzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9 – Mateusz zwyciężył w tych mistrzostwach w roku 2014 a Patryk w 2015! A już w kolejnym, 2016 roku dziesięcioletni Patryk został Mistrzem Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11.

Pop-up Player Example