Takie wiadomości chcielibyśmy przekazywać co tydzień. Czwartoligowi futboliści Mamr wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dziś w Elblągu rezerwy miejscowej Olimpii 4:1. Dziewiąta wygrana w tym sezonie (szósta wyjazdowa) pozwoliła podopiecznym Zbigniewa Marczuka utrzymać siódmą pozycję w tabeli.

Z relacji kierownika drużyny Marka Grochowskiego wynika, że mecz w pierwszej odsłonie był wyrównany z lekkim wskazaniem na giżycczan. Nasi piłkarze nie potrafili jednak przebić się przez defensywę gospodarzy, większość akcji kończąc w okolicy 16. metra przed bramką elblążan. Skoro nie idzie z bliska, to może spróbować z daleka? Być może tak właśnie pomyślał nasz stoper Błażej Drężek, a zamysł wcielił w życie w 41. minucie. Do bramki Olimpii było naprawdę sporo, bo jakieś 40 metrów, ale precyzyjnie uderzona piłka bez problemu znalazła drogę do siatki. Warto przypomnieć, że podobne trafienie Błażej zaliczył w zwycięskim wrześniowym starciu w Braniewie z Zatoką i że niedzielny gol był już jego czwartym w tym sezonie (i drugim strzelonym rezerwom Olimpii). Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Na drugiego gola czekaliśmy do 55. minuty. Jego autorem był niefortunnie interweniujący obrońca gospodarzy i Mamry prowadziły w Elblągu już 2:0. Po kwadransie „Olimpijczycy” złapali kontakt, zdobywając bramkę po szybkiej kontrze, ale to było wszystko, na co tego dnia pozwolili im piłkarze z Giżycka. Kropkę nad „i”, a właściwie dwie kropki, postawił Bartłomiej Szafran, który po kilku meczach bez gola w ostatnim kwadransie dwukrotnie pokonał golkipera miejscowych i „Gieksa” mogła świętować zasłużone zwycięstwo. Tydzień temu drużyna z Elbląga (co prawda nie Olimpia II, ale Concordia) wywiozła z Giżycka komplet punktów, dziś nasze chłopaki z nawiązką „odbijają” trzy „oczka”, przywożąc je nad Niegocin. Brawo, Drużyna!

OLIMPIĘ POKONALI: Karol Murawski, Tomasz Bańkowski, Rafał Darda, Błażej Drężek, Jakub Waszkiewicz (Paweł Kolator), Jacek Rutkowski, Mariusz Rutkowski (Maciej Pawlukiewicz), Mateusz Opar (Michał Świderski), Adam Bognacki, Filip Rusiak (Mateusz Szczerba), Krystian Wiszniewski (Bartłomiej Szafran).

Na najbliższą sobotę (24 listopada) zaplanowana jest ostatnia w tym roku, 17. kolejka spotkań. Rywalem Mamr będzie Rominta Gołdap, plasująca się na 13. pozycji z dorobkiem 11 punktów. Warto przypomnieć, że 3 „oczka” w pierwszej rundzie gołdapianie zdobyli w sierpniowym meczu z… Mamrami. Czas zatem na rewanż. Mecz Mamry – Rominta w sobotę o godz. 13.00.